گروه فناوری و آموزشی تکنیک نوین
۰

آی سی تغذیه

آی سی تغذیه
بازدید 1679

آی سی تغذیه در موبایل

 

آی سی تغذیه

 

آی سی تغذیه در گوشی موبایل

آیسی تغذیه یا همان  PM IC ( power management ic ) ، وظیفه آن ولتاژ رسانی برای آیسی ها مختلف مانند CPU ، هارد و غیره می باشد در بعضی از دستگاهها ممکن است چند آیسی تغذیه مانند تغذیه بیس باند، ال سی دی ، صدا و غیره وجود داشته باشد و در گوشی های معمولی و میان رده این آیسی ها مشترک می باشد یعنی در یک آی سی گنجانده شده است. وقتی که سی پی یو می خواهد پردازش خود را انجام دهد چیزی که اهیمت دارد میزان ولتاژ رسانی است. آیسی تغذیه ولتاژ رسانی اصلی برای سی پی یو و هارد را انجام می دهد.

در اصل می توان این آی سی را اولین ورودی و تقسیم کننده ولتاژ بعد از دکمه پاور دانست و با ولتاژ رسانی به آی سی هارد و CPU فرآیند راه اندازی دستگاه و تحلیل های دستگاه صورت می گیرد.

 

 

وظایف آی سی تغذیه :

مدیریت، کنترل و توزیع ولتاژهای انرژی از منبع باتری به مدارهای دیگر یا تراشه های مربوطه را انجام می دهد. این قطعه برای تبدیل، تنظیم، تثبیت جریان و ولتاژهای جریان طراحی شده است.

  1. تامین ولتاژ مورد نیاز برای بوت شدن گوشی یا روشن شدن گوشی ( در نتیجه یکی از راه های پیدا کردن آیسی تغذیه دنبال کردن مسیر کلید پاور هست )
  2. دریافت ولتاژ از باتری و تقسیم ولتاژ بین قسمت های مختلف مدار
  3. ذخیره و نگه داری ( latch کردن ) فرمان های داخلی ( مثلا وقتی فرمان روشن شدن صفحه نمایش از cpu  صادر میشود ، برای مدت کوتاهی به ایسی تغذیه ارسال می شود )

نشانه های خرابی آی سی تغذیه در موبایل

یکی از مهم ترین نشانه های خرابی آی سی تغذیه، این است که موبایل به طور ناگهانی خاموش شود. علت این مشکل این است که با از کار افتادن آی سی تغذیه گوشی، ولتاژ لازم به اندازه کافی به برد و مدارها نمی رسد.

نشانه دیگر آن مشکل آنتن دهی گوشی است .

چون ایسی تغذیه به باتری مسیر دارد ، خرابی آن بر روی باتری هم تاثیرات منفی میگذارد.

 

آموزش نرم افزار موبایل

آموزش سخت افزار موبایل

آموزشگاه تعمیرات موبایل

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن
تماس