۰

جریان کشی ثابت بعد از پاور موبایل

جریان کشی ثابت بعد از پاور موبایل
بازدید 132

جریان کشی ثابت

یکی از روش های عیب یابی در گوشی های خاموش تست جریان کشی گوشی است. برای تست جریان کشی باید گوشی را با کمک منبع تغذیه و کابل پاور روشن کنیم و منبع تغذیه جریان خروجی گوشی را در قسمت خروجی منبع تغذیع به ما نشان میدهد.

در این حالت بهتر است از منابع تغذیه ای استفاده کنید که جریان کشی با دقت بیشتری را به ما نشان دهد (حداقل جریان 1 میلی آمپر را نشان دهد) مثلا منبع تغذیه سانشاین p3005 تونایی اندازه گیری ین دقت بالا را دارد. این منبع یکی از ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات است که در مقاله ابزار تعمیرات موبایل به طور کامل شرح داده شده است.

 

منبع تغذیه سانشاین p3005

با توجه به جریان خروجی میتوان ایراد گوشی را پیدا کرد که تا کنون در موارد زیر جریان کشی گوشی را بررسی کردیم و شما میتوانید مقالات زیر را برای آشنایی بیشتر با این جریان کشی ها مطالعه نمایید:

  1. جریان کشی لحظه ای گوشی

  2. تعمیر و عیب یابی گوشی با جریان کشی صفر

  3. عیب یابی گوشی اتصالی

اگر بعد از اتصال گوشی به منبع تغذیه و روشن کردن گوشی، منبع تغذیه جریان گوشی را بر روی یک مقدار مشخص ثابت نشان داد به این نوع جریان کشی ، جریان کشی ثابت میگوییم.

البته در جریان کشی ثابت ممکن است که گوشی به صورت جزئی در تغییر باشد (مثلا در حد چند میلی آمپر) یا در مدت کوتاهی کمی بالا و پایین برود که هر دو را جریان کشی ثابت در نظر میگیریم.

جریان کشی ثابت

برای تست جریان کشی بهتر است گوشی را با کابل پاور روشن کنیم

عیب یابی در جریان کشی ثابت

  • معمولا جریان کشی ثابت بین 14 تا 16 میلی آمپر در گوشی های اسنپدراگون و اکسینوس مشکل ناشی از چند بخش میتواند باشد. بخش اول پردازنده موبایل یا همان CPU است که باید مورد بررسی قرار گیرد. بخش دوم که ممکن است دلیل مشکل باشد آی سی تغذیه یا نرم افزار است که میتوانید با انجام تست پوینت گوشی را به حالت EDL برید اگر گوشی به حالت EDL رفت و در حالت EDL فلش شد و مشکل برطرف شد ایراد نرم افزار است.اگر گوشی فلش نشد ممکن است ایراد از هارد باشد که با بررسی ارور های فلش میتوانید ایراد آی سی حافظه را متوجه شوید.اگر به حالت EDL نمیرفت میتواند ایراد از CPU باشد. برای مطالعه بیشتر درباره این حالت میتوانید مقاله حالت EDL را مطالعه نمایید.
  • اگر جریان کشی 100 تا 200 میلی آمپر ثابت باشد و با رها کردن دکمه پاور جریان کشی قطع شود ارتباط بین آی سی حافظه و CPU قطع شده است.
  • اگر جریان کشی ثابت بین 20 تا 30 میلی آمپر باشد در گوشی های اکسینوس ایراد معمولا از CPU است.در گوشی های آیفون اگر ایراد از RAM باشد جریان کشی ممکن است تا 60 یا 70 میلی آمپر هم بالا رود ولی معمولا در یک مقدار مشخص ثابت است.
  • اگر جریان کشی بین 50 تا 70 میلی آمپر باشد ایراد معمولا از RAM یا ای سی تغذیه میباشد.
  • وقتی آی سی تغذیه مشکل دارد معمولا جریان کشی ثابت نیست ولی جریان کشی های ثابت میتواند از آی سی تغذیه باشد و معمولا مقدار  بالا 100 میلی آمپر دارد
  • جریان کشی ثابت بالا 300 میلی آمپر میتواند از اتصالی لاین های مسیر CPU یا آی سی تغذیه و .. هم باشد.

برای عیب یابی روش های زیادی دارد که عیب یابی به روش های نرم افزار یکی از آنها است ولی روش های دیگری نیز وجود دارد که یکی از آنها ولتاژ گیری برد موبایل است که از متداول ترین روش های عیب یابی می باشد. روش دوم که کاربردهای فراوانی دارد، روش تست دیود ولیو  است که معمولا با اندازه گیری مقدار ولتاژ دیودی پایه های کانکتور انجام می شود.، روش بعدی مسیر یابی می باشد. از تزریق ولتاژ به برد موبایل و … هم میتوانیم برای عیب یابی استفاده کنیم. شایان ذکر است که برای عیب یابی موبایل باید علاوه بر تکنیک های گفته شده حتما باید تکنیک های نقشه خوانی موبایل را بلد باشیم.

جمع بندی

در این مقاله درباره جریان کشی ثابت بعد از پاور موبایل صحبت کردیم و نکات آن را بیان نمودیم. در دوره هایی که در آموزشگاه تعمیرات موبایل شیراز برگزار میگردد تمام روش ها و تکنیک های عیب یابی به صورت کاملا اصولی آموزش داده می شود برای شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شیراز با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن