۳

موارد مهم خرید گوشی که به آن ها دقت نمیکنید

بازدید 1789

موارد مهم خرید گوشی که به آنها دقت نمیکنید کدامند؟

در این مطلب قصد داریم درباره ی بخش های زیر به شما مشورت دهیم.

1- وزن و ابعداد گوشی

2- سرعت اینترنت (همه چیز 4G بودن نیست)

3- سرعت رفرش شدن نمایشگر

به تصویر زیر دقت کنید

موارد مهم خرید گوشی

تصویر بالا از وبسایت www.gsmarena.com بریده شده و مربوط به گوشی S20 Ultra سامسونگ است. در بخش Network قسمتی قرار دارد که در آن نوشته شده SPEED. در این بخش میتوانید به سرعت انتقال دیتا در نسل 3G و 4G توجه کنید برای مثال این گوشی این توانایی را دارد تا با سرعت 2000 مگابیت یا همان 250 مگابایت بر ثانیه، از شبکه دانلود داشته باشد و همچنین میتوانید با سرعت 250 مگابیت برثانیه یا همان 25 مگابایت بر ثانیه، آپلود داشته باشید. این در حالی است که گوشی های پایین رده هرچند 4G هستند اما سرعت آپلود و دانلود آنها بسیار پایین تر است. برای مثال در A10 سامسونگ سرعت آپلود 50 و سرعت دانلود 150 مگابیت بر ثانیه است یعنی برابر 6.25 مگابایت برای آپلود و 18.75 مگابایت برثانیه.

از مقایسه ی بالا نتیجه میگیریم که سرعت اینترنت در S20 Ultra، بیشتر از 13 برابر A10 سامسونگ است گرچه هر دو از مودم 4G استفاده میکنند. شاید تصور کنید که شبکه نمیتواند سرعت بسیار بالایی در اختیارمان قرار دهد اما باید بگوییم که در آینده ای نه چندان دور سرعت اینترنت افزایش پیدا میکند. البته شایان به ذکر است که حداکثر سرعت دانلود در حال حاضر در بسیاری از کلانشهرها حتی تا 30 مگابایت به ثانیه هم میرسد (اگر موفق به رسیدن به این سرعت نشدید با یک گوشی پرچمدار تست کنید).

 

گوشی هایی که نباید خرید

 

بخش دوم ابعاد و وزن گوشی

موارد مهم خرید گوشی وزن و ابعاد گوشی است.

بهترین وزن برای یک گوشی وزن کمتر از 160 گرم است. قطعا کار کردن با یک گوشی 220 گرمی به مرور زمان دست را خسته میکند به تصویر زیر دقت کنید.

موارد مهم خرید گوشی

انگشت کوچک دست به مرور زمان هنگام کار کردن با گوشی خسته میشود. در نتیجه حتی 10 گرم بیشتر هم تاثیر دارد.

سایز 6.9 اینچی به همراه ضخامت 8.8 میلی متری به ما نشان میدهد که این گوشی قطعا خوش دست نیست همچنین با این ابعاد و وزن قطعا در برابر ضربه بسیار آسیب پذیر است. بهترین سایز برای گوشی، کمتر از 6.2 اینچ است با ضخامت کمتر از 8 میلیمتر باشد.

قسمت بعدی سرعت رفرش شدن صفحه نمایش گوشی است که پیشنهاد میکنم گوشی هایی که سرعت رفرش شدن نمایشگر آن ها، حداقل 60 هرتز است را انتخاب کنید چرا که اگر زیاد در شبکه های اجتماعی فعالیت میکنید و سرعت رفرش شدن نمایشگر، کمتر از این مقدار باشد، به مرور زمان چشمتان خسته میشود.

شما برای خرید یک گوشی به چه مواردی دقت میکنید؟ فقط رم،CPU، حافظه داخلی، دوربین و نمایشگر ؟

موارد مهم خرید گوشی از نظر شما چیست؟

فروشگاه سایت

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. مهدی گفت:

    مطالب آموزشیتون عالیه جناب ابراهیمی عزیز. بدرد بخور-ساده-قابل فهم

    1. حسین ابراهیمی گفت:

      سپاس آقای مظاهر عزیز نظر لطفتون هست

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن