۰

چرا میگن آیفون به درد ایرانی ها نمیخوره؟!

بازدید 2240

قبل خواندن این مطلب باید صادقانه بگوییم که نه قصد تخریب برند بزرگی مانند اپل را داریم و نه از مخالفان برند اپل هستیم. فقط قصد داریم به مشکلاتی که ایرانی ها با گوشی های اپل آن هم در زمان انتشار این مطلب، دست و پنجه نرم میکنند بپردازیم.

همانطور که در جریان هستید ما در بسیاری از موارد تحریم هستیم و شاید یکی از دلایلی که حداقل در حوزه ی اپلیکیشن و نرم افزار قانون کپی رایت رعایت نمیشود همین موضوع باشد.

برای مثال در چند کشور دنیا میتوانید نرم افزار اتوکد 700 دلاری را تنها با 5 هزارتومان خریداری کنید؟

حال این موارد چه ربطی به برند اپل دارد؟ فرض کنید قصد نصب کردن یک بازی ساده بر روی یک گوشی اندرویدی دارید و قیمت آن بازی در گوگل پلی و اپ استور اپل 6 دلار باشد. آیا برایتان ارزش دارد 6 دلار برای آن بازی پرداخت کنید؟ شاید اگر با دلار کسب درآمد میکردید، خرید بازی برایتان آسوده بود اما با این قیمت دلار احتمالا از خرید بازی منصرف میشوید. حال فرض کنید قصد دارید نسخه ی کرک شده (هک شده) بازی را روی گوشی نصب کنید.

در گوگل سرچ میکنید اما بیشتر سایت ها نسخه ی کرک شده ی بازی را برای سیستم عامل اندروید عرضه کردند و برای سیستم عامل IOS نرم افزار های کرک شده ی کمتری وجود دارد.

قصد دارید تراکنش بانکی انجام دهید و به دنبال نرم افزار موبایل بانک هستید. نتیجه چه میشود؟ برای سیستم عامل اندروید به وفور میتوانید نرم افزار های انواع بانک ها را پیدا و نصب کنید اما متاسفانه در اپ استور اپل بسیاری از موبایل بانک ها وجود ندارد.

احتمالا اگر آیفون داشته باشید میگویید این که مشکلی نیست و میتوانیم از سایت همان بانک موبایل بانک را برای IOS دانلود کنیم و خودمان را به عنوان توسعه دهنده معرفی کنیم و با یه Trust دادن ساده نرم افزار را نصب کنیم اما خبر بد اینکه اگر تعداد نصب یک نرم افزار زیاد شود و همه خود را توسعه دهنده معرفی کنند، احتمال دارد شرکت اپل آن نرم افزار را بر روی تمامی گوشی ها غیر فعال کند.

متاسفانه یکی از مشکلات کاربران اپل همین موضوع است.

مشکل حذف شدن اپلیکیشن های ایرانی در اپ استور آنقدر زیاد شده که شرکت های بزرگی همچون اسنپ یا اپلیکیشن طاقچه مجبور شدند برای باقی ماندن در اپ استور، شکل آیکون نرم افزار و همچنین نام برنامه ی خود را تغییر دهند تا مردم بتوانند آن ها را از اپ استور دانلود و نصب کنند.

تصویر نرم افزار اسنپ در اپ استور گواه این موضوع است

تصویر اپلیکیشن اسنپ در اپ استور

حال اگر بخواهید به نرم افزار های موبایل بانک و … به راحتی دسترسی پیدا کنید باید از نرم افزار هایی همچون سیبچه کمک بگیرید که خرید اکانت یکماهه سیبچه رسیده به 80 هزارتومان ناقابل.

یکی از اصلی ترین مشکلات مربوط میشود به نصب نرم افزار و دردسر های بعد از آن.

درضمن اگر تصور میکنید که آیفون امنیت بسیار بالایی دارد باید بدانید که اگر تمامی نرم افزار ها از اپ استور اپل دانلود شوند میتوانید این امنیت را حفظ کنید اما اگر خود را به عنوان توسعه دهنده معرفی کنید حتی برای یک نرم افزار، آنگاه امنیت گوشی کاملا زیر سوال میرود و میتوان گفت دیگر امنیتی در کار نخواهد بود.

چند درصد از اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی شما ایرانی هستند؟

به نظر شما این موضوع میتواند ما را قانع کند تا از خرید برند اپل صرف نظر کنیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن