۱

اپل در ایده توسعه اثر انگشت زیر نمایشگر

اپل در ایده توسعه اثر انگشت
بازدید 2782

اپل در ایده توسعه اثر انگشت زیر نمایشگر . شرکت اپل هنوز هیچ کدام از محصولات خود را به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر مجهز نکرده است.

اپل چندی پیش پتنتی با عنوان «روش‌های تصویربرداری بیومتریک از سطوح ورودی» به ثبت رساند. پتنت جدید اپل به یک سیستم تصویربرداری صوتی مربوط می‌شود که قادر است تصاویری با رزولوشن بسیار بالا از اشیای روی سطوح مختلف به ثبت برساند! به عنوان نمونه می‌توان به اثر انگشت اشاره کرد.

اپل در ایده توسعه اثر انگشت زیر نمایشگر

در اسناد پتنت جدید اپل ادعا بر این است که یک ترانسفورماتور صوتی می‌تواند سیگنال‌های الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کند. این وسیله همچنین توانایی انجام عکس این عمل یعنی تبدیل انرژی مکانیکی به سیگنال‌های الکتریکی را نیز خواهد داشت. موج‌های مکانیکی همان انگشتی هستند که کاربر روی نمایشگر قرار می‌دهد. در ادامه، آن‌ها تبدیل به سیگنال‌های الکتریکی خواهند شد. این سیگنال‌ها در نهایی بازسازی شده و به شکل یک تصویر از اثر انگشت در می‌آیند تا سیستم بتواند برای احراز هویت از آن‌ استفاده کند.

در اسناد پتنت جدید اپل ادعا شده فناوری تازه توسعه یافته قادر است چیزهای بیشتری علاوه بر اسکنر اثر انگشت افراد را ببیند. به عنوان نمونه می‌توان به تصویر کف دست، گوش، گونه و حتی کل صورت اشاره کرد! شاید سیستم احراز هویت جدید اپل بتواند کاربر را تنها بعد از پاسخ وی به یک تماس تلفنی بشناسد. بر اساس اسناد پتن جدید اپل، تکنولوژی جدید حتی می‌تواند علائم حیاتی کاربر همچون ضربان قلب و نظم تنفس وی را زیر نظر بگیرد.

با وجود انتشار تصاویر و اسناد مربوط به این پتنت، امیدی به پیاده‌سازی اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر در آیفون‌های 2019 و حتی 2020 نیست. اپل این پتنت را در سال 2016، سالی که آیفون 7 و آیفون 7 پلاس معرفی شدند، به ثبت رسانده بود!

اپل در ایده توسعه اثر انگشت

همچنین بر اساس توضیحات ارائه شده، سیستم احراز هویت جدید به حدی پیچیده و پیشرفته است که احتمالا می‌تواند کار فیس آیدی و تاچ آیدی را به صورت یکجا برای کاربران انجام بدهد!

از همراهی شما سپاس گزاریم

آموزش تعمیر موبایل با مدرک بین المللی( )

آموزش تعمیر سخت افزار موبایل (کلیک کنید)

آموزش تعمیر نرم افزار موبایل (کلیک کنید)

کلیپ های آموزشی باز و بست گوشی ها به صورت رایگان (کلیک کنید)

آموزش الکترونیک (کلیک کنید)

آموزش مدار شارژ موبایل به صورت رایگان (کلیک کنید)

آموزش شارژ کردن باتری موبایل به صورت رایگان (کلیک کنید)

دانلود فایل فلش ، فایل دامپ ، شماتیک و سالوشن موبایل (کلیک کنید)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن