۱

مشخصات USB 4.0 منتشر شد

مشخصات USB 4.0
بازدید 2928

مشخصات USB 4.0 منتشر شد . مشخصات USB 4.0 در اختیار رسانه ها قرار گرفته است طبق اطلاعات منتشر شده سرعت انتقال این یو اس بی40 مگابیت در ثانیه می باشد.

فروشگاه فناوری تکنیک نوین

شرکت اینتل امروز به صورت رسمی اعلام کرد با گروه USB برای مشخصات پروتکل تاندربولت 3 همکاری می کند. در همین راستا مشخصات USB 4.0 در اختیار رسانه ها قرار گرفته است. USB4 قادر به انتقال اطلاعات با حداکثر سرعت 40 مگابیت بر ثانیه بوده که تفاوتی با تاندربولت 3 ندارد.

استاندارد جدید با USB 3.2 ،USB 2.0 و تاندربولت 3 سازگار است. در گذشته شاهد معرفی USB 3.0 و USB 3.1 بودیم؛ با این حال هم اکنون این پورت ها با نام USB 3.2 شناخته می شوند.

نامگذاری جدید بدین صورت بوده که USB 3.0 با نام USB 3.2 Gen 1 و USB 3.1 با نام USB 3.2 Gen 2 شناخته می شود. علاوه بر این موارد، شاهد نامگذاری USB 3.2 Gen 2×2 برای انتقال اطلاعات با سرعت 20 مگابیت در ثانیه نیز هستیم. این پورت از کابل های USB Type-C برای انتقال اطلاعات دو مسیره و یا کابل های تاندربولت 3 برای انتقال اطلاعات 40 گیگابابیت بر ثانیه استفاده می کند.

مشخصات USB 4.0

مشخصات USB 4.0

 

مدیر عامل این گروه USB گفت :

هدف اصلی ما برای USB، ترکیبی از بهترین تجربه کاربری برای انتقال اطلاعات، تصویر و همچنین مصرف انرژی بهینه است. برای دستیابی به این هدف، به دنبال توسعه کابل های کارآمد و کاربرپسند نیز هستیم. USB 4.0 تجربه کاربری را بهبود می دهد و باعث بهینه سازی انتقال اطلاعات و تصویر توسط یک پورت می شود. این استاندارد باعث افزایش دو برابری سرعت انتقال اطلاعات خواهد شد.

در حال حاضر USB 4.0 تنها توسعه دهندگان را هدف گرفته و مشخصات نهایی و کامل آن در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. انتظار می رود در اواسط سال جاری میلادی اطلاعات کامل این استاندارد به اینترنت راه پیدا کند و همچنین با برند و بازاریابی آن نیز روبه‌رو شویم.

از همراهی شما سپاس گزاریم

مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن