۲

قیمت گذاری اینترنت آزاد می شود

قیمت گذاری اینترنت آزاد می شود
بازدید 1806

قیمت گذاری اینترنت آزاد می شود طبق  گفته معاون وزیر ارتباطات آقای حسین فلاح جوشقانی قیمت گذاری اینترنت به زودی آزاد خواهد شد و سقف تعرفه های اینترنت برداشته خواهد شد و قیمت اینترنت توسط اپراتورها تعیین خواهد شد.

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات  و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام  کرد قیمت گذاری اینترنت آزاد می‌شود. در این فرایند سقف تعرفه اینترنت حذف می شود و اپراتورها بر اساس اتصال اولیه مشترکین، نرخ جدید اینترنت را تعیین می‌کنند. این طرح در حال بررسی است و پس از تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تا پایان سال اجرا خواهد شد. حسین فلاح جوشقانی در ادامه گفت  به طور کلی در این طرح، قیمت گذاری بر پایه اتصال کاربران محاسبه می شود و این بدین معناست  که برای هر مشترک یک آستانه مصرف تعیین می‌شود و به میزان هزینه‌ای که در ماه برای اتصال به اینترنت پرداخت می‌کند، به میزان همان آستانه مصرف به مشترک سرویس اینترنت تعلق می‌گیرد و اگر مصرف مشترک بیش‌ از حد ماهیانه مصرف باشد، باید مجددا حجم اینترنت خریداری کند.

قیمت گذاری اینترنت آزاد می شود

بیشتر مطالعه کنید:کوالکام اسنپدراگون۸۵۵ معرفی شد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه افزود با توانایی که اپراتورها برای تغییر میزان آستانه مصرف در اختیار دارند، یک بازار رقابتی بسیار خوب شکل گرفته است؛ زیرا که یک اپراتور می‌تواند برای سرعت 8 مگابیت بر ثانیه که نرخ اتصال اولیه آن 500 هزار ریال است، میزان حجم مصرف مناسب مختلفی را تعیین کند تا با سایر اپراتورها رقابت خوبی شکل گیرد ، اما اگر طرح جدید قیمت گذاری اینترنت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب برسد، نحوه قیمت‌گذاری همان‌گونه خواهد بود که در جهان از آن استفاده می‌شود. قیمت گذاری اینترنت آزاد می شود البته با این تغییر که سقف تعرفه اینترنت و قیمت اتصال اولیه حذف شده و این نرخ توسط بازار رقابت مشخص شود.

نحوه قیمت گذاری اینترنت

معاون وزیر ارتباطات بیان کرد طرح جدید قیمت گذاری اینترنت بر اساس اتصال اولیه مشترک خواهد بود. در واقع اپراتورها قیمت اتصال اولیه مشترکان را تعیین می‌کنند و برای این کار ترکیبی از قیمت اتصال اولیه، آستانه مصرف و وضعیت رقابت بازار را در نظر می‌گیرند. از طرفی با دریافت نظر‌های اپراتورهای اینترنت، پیش‌نویسی از این طرح تهیه شده و وزیر ارتباطات نیز با این طرح موافق است. البته این طرح به زودی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی می‌شود و پس از تحلیل شرایط بازار و قوانین موجود، به تصویب خواهد رسید و امیدوارم تا پایان سال اجرایی شود.

بیشتر مطالعه کنیدبهترین گوشی های سال ۲۰۱۸ از نظر باتری

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه بیان کرد در حال حاضر ما سقف قیمت مشخصی را برای اتصال اولیه مشترکان به اینترنت در نظر گرفته‌ایم و اپراتورها نیز قیمت‌های آستانه مصرف را تعیین می‌کنند. برای مثال برای تعرفه اتصال به اینترنت با سرعت 8 مگابیت بر ثانیه سقف قیمتی 50 هزار تومان تعیین شده که اپراتورها این سرویس را نمی‌توانند با مبلغ 60 هزار تومان به فروش برسانند، اما با آزادسازی قیمت گذاری اینترنت، این روند تغییر کرده و سقف تعرفه حذف خواهد شد. در واقع برای مشترکانی که قصد دارند سرویس اینترنتی با سرعت 8 مگابیت را خریداری کنند، می‌توانند آستانه مصرف مختلفی را با قیمت‌های متفاوت انتخاب کنند. اپراتورها بر اساس آستانه مصرف منصفانه با یکدیگر رقابت می‌کنند و اگر مشترکی از تعرفه اینترنت شکایت داشته باشد، آن‌ را رسیدگی می‌کنیم و بدون شک شرایط نظارتی خاصی برای روش جدید قیمت‌گذاری در نظر گرفته شده است.

بیشتر مطالعه کنید:اندروید پای به گوشی های میان رده شرکت هواوی رسیده اند

 

از همراهی شما سپاس گذاریم

مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن