۰

هشدار چین به کانادا مدیر مالی هواوی را آزاد کنید

مدیر مالی هواوی
بازدید 1290

هشدار چین به کانادا مدیر مالی هواوی را آزاد کنید وگرنه با عواقب بدی روبرو خواهید شد هفته پیش مدیر ارشد مالی کمپانی چینی هواوی در کانادا دستگیر شد. علت این موضوع نقض تحریم های آمریکا علیه ایران بیان شده است و قرار است تا خانم منگ وانژو برای محاکمه به آمریکا تحویل داده شود.

خانم منگ  روز شنبه هفته گذشته، بنا بر درخواست کشور آمریکا و در حین انتقال فرودگاهی به ونکوور دستگیر شد. او که دختر رن ژنگفی بنیانگذار و مدیرعامل هواوی (از مهندسان اسبق نظامی در ارتش چین است) به تلاش برای نقض تحریم های آمریکا علیه ایران متهم شده است

هشدار چین به کانادا در موضوع دستگیری خانم منگ ونژو

در جلسه ای که روز جمعه همین هفته برای تعیین قرار وثیقه خانم منگ وانژو مدیر مالی هواوی برگزار شد بازپرس پرونده اظهار داشت که اتهامات آمریکا علیه خانم منگ به هواوی مربوط می شوند که با استفاده از یک شعبه غیررسمی به بازار ایران دسترسی پیدا کرده و مراوداتی با کشورمان داشته که نقض  تحریم های آمریکاست. بازپرس این پرونده همچنین دختر بنیانگذار هواوی را به تقلب متهم کرد.

به هر حال، اگر این مدیر ۴۶ ساله چینی به آمریکا منتقل شود ممکن است با اتهاماتی از قبیل «برنامه ریزی برای کلاهبرداری از طریق چندین موسسه مالی» متهم گردد که مجموع اتهامات می تواند حکم زندان ۳۰ ساله را برای وی به دنبال داشته باشد.

هشدار چین به کانادابیشتر مطالعه کنید : مدیرمالی هواوی دستگیر شد

اکنون در واکنش به این اتفاقات Le Yucheng معاون وزیر امور خارجه کشور چین ضمن احضار سفیر کانادا در شهر پکن، مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به دستگیری خانم  منگ وانژو اعلام کرده و این اتفاق را «بسیار زشت» خواند.

هشدار چین به کانادا

معاون وزیر خارجه چین همچنین گفت: چین قویا از طرف کانادایی خود خواسته که بلافاصله نسبت به آزاد سازی فرد زندانی اقدام نماید و حقوق قانونی و مشروع وی را در نظر بگیرد در غیر این صورت کانادا باید مسئولیت کامل پیامدهای جدی این رفتار خود را بپذیرد

با این حال هنوز مشخص نیست منظور از این پیامد ها چی خواهد بود اما سفیر سابق کشور کانادا در چین بیان کرده است که احتمالا این پیامد ها در مورد روابط تجاری بین دو کشور است .

بیشتر مطالعه کنید: فتوشاپ برای اندروید با نرم افزار photo editor

همچنین افزود: در اینصورت امکان صحبت در رابطه با تجارت آزاد دیگر وجود نخواهد داشت اما ما باید با این مساله کنار بیاییم چراکه این بهای مراوده با کشوری مانند چین است.

جیمز لوییس مدیر سیاست گذاری فناوری در مرکز مطالعات بین الملل و استراتژیک در درباره این موضوع گفت آمریکا باید منتظر حرکت تلافی جویانه چین باشد همچنین به مدیران ارشد حوزه تکنولوژی نیز هشدار داد که در برهه کنونی از این کشور دوری کنند.

بیشتر مطالعه کنید: گوشی نوکیا۸.۱ با سلفی ۲۰ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد

 

از همراهی شما سپاس گزاریم 

مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن