۰

مدیرمالی هواوی دستگیر شد

مدیر مالی هواوی
بازدید 1754

مدیرمالی هواوی دستگیر شد علت دستگیر شدن خانم وانژو منگ مدیر ارشد مالی هواوی  توسط پلیس در کشور کانادا  نقض تحریم های آمریکا علیه ایران اعلام شده است!

دو روز پیش مسئولان کانادایی خانم وانژو منگ، مدیرمالی هواوی و رن ژنگفی، دختر مدیرعامل این کمپانی بزرگ چینی را زمانی که در کانادا مشغول تغییر خط پروازشان بوده‌اند را دستگیر کرده است. علت این کار به خاطر قانون اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا انجام شده است. به نظر می‌رسد مشکلات کمپانی چینی  هواوی با ایالات متحده آمریکا به مراحل دشوار خود رسیده است. بیشتر جزئیات به درخواست مدیر مال ارشد هواوی خانم منگ محرمانه است، اما طبق گفته ها  او در روز 1 سپتامبر (10 آذر) دستگیر شده و 7 سپتامبر (16 آذر) نیز روبروی مجریان قانون خواهد نشست.

درگیری کمپانی  چینی هواوی با کشور آمریکا چندیست جدی شده است تا جایی که آمریکا از متحدان خود درخواست کرده بود که از تجهیزات هواوی خریداری نکنند و سمت دیگر هواوی در حال توسعه سیستم عامل اختصاصی خود می باشد زیرا ممکن است گوگل سیتم عامل اندروید را برای شرکت هواوی تحریم کند.

امروز، سرویس امنیت اطلاعات کانادا (CSIS) در مورد «جاسوسی حمایت شده توسط دولت» با شبکه‌های 5G که در حال حاضر توسط دو شرکت مخابراتی Telus و Bell در حال توسعه هستند،‌ هشدار داد. شرکت مخابراتی راجرز با همکاری اریکسون، آزمایش‌های بر بستر 5G‌ خود را متوقف کرده است. این کار زمانی رخ داده است که نیوزلند و استرالیا موافقت کرده‌اند تا مشتریانشان را از خرید تجهیزات مخابراتی هواوی، به خاطر نگرانی‌های امنیتی منع کنند.

بیانیه شرکت هواوی در مورد دستگیر شدن مدیرمالی هواوی

بدنبال این موضوع هواوی گلوبال بیانیه‌ای را در سایت کانادایی MobileCyrup  منتشر کرده است.

اخیرا، مدیر مالی ما، خانم منگ وانژو موقتا توسط مقامات کانادایی و به سفارش ایالات متحده بازداشت شده است. خانم منگ به اتهامات نامشخص، در منطقه شرقی نیویورک، زمانی که در حال انتقال پرواز خود به کانادا بوده است، دستگیر شده است.

شرکت اطلاعات کمی را در مورد اتهامات ارائه شده در اختیار دارد و از هیچ یک از تخلف‌های خانم منگ مطلع نیست. شرکت معتقد است که سیستم‌های حقوقی کانادا و ایالات متحده در نهایت به یک نتیجه خواهند رسید.

هواوی به تمامی قوانین و مقررات موجود از جمله قوانین صادرات و کنترل صادرات، مقررات سازمان ملل متحد، آمریکا و اتحادیه اروپا پایبند است

 

 

از همراهی شما سپاس گزاریم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن