۰

ابوالحسن فیروزآبادی:اینستاگرام باید در ایران نماینده داشته باشد

ارسال همزمان پست اینستاگرام در چند اکانت
بازدید 1617

ابوالحسن فیروزآبادی:اینستاگرام باید در ایران نماینده داشته باشد رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی رسانه‌ای کسب و کارهای دیجیتالی توسکا اعلام کرد که شبکه های پیام رسان بین المللی باید در کشورمان نمایندگی داشته باشند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی  با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خصوص الزام شبکه‌های پیام‌رسان خارجی برای راه‌اندازی نمایندگی در کشور اظهار داشت که تمامی پیام‌رسان‌های بالای یک میلیون کاربر در ایران باید از این قانون تبعیت کنند.

رئیس مرکز فضای مجازی فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد  که در این مصوبه هم شبکه‌های پیام‌رسان لحاظ شده و هم شبکه‌های اجتماعی و لذا شبکه اینستاگرام هم باید در کشور نماینده پاسخگو داشته باشد. او البته زمان اجرای این سیاست را یک موضوع جدا از تصمیم این سیاست عنوان کرد و گفت: «این موضوع سیاست ما است و اینکه اجرای این سیاست در چه مرحله‌ای است، موضوع دیگری است.ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به قوانین حاکم در اروپا اذعان داشت که وجود چنین سخت‌گیری‌هایی در کشورهای اروپایی رایج است و آنها روی اطلاعات مردم در این پیام‌رسان‌ها بسیار حساس ودقیق هستند: «بر این اساس در ایران نیز پیام‌رسان‌های خارجی نباید حق خروج اطلاعات مردم از کشور را داشته باشند

بیشتر مطالعه کنید: تلگرام طلایی و هاتگرام مستقل می شوند

ابوالحسن فیروزآبادی

بیشتر مطالعه کنید: اینستاگرام اکانت های فیک را حذف می کند

رئیس فضای مجازی در مورد هاتگرام وطلاگرام نیز اعلام کرد به آنها مهلتی داده شده است که تا به خود کفایی برسند:

قرار بود تا آخر آذر ماه این دو پیام‌رسان به خودکفایی برسند و ما بعد از این تاریخ، سیاست حمایتی‌مان را از آنها قطع خواهیم کرد. بعد از این تاریخ پیام‌رسان مسدود نمی‌شود بلکه باید بتواند مستقل از تلگرام به فعالیت خود ادامه دهد.

ابوالحسن فیروزآبادی  همچنین با اشاره به آغاز مرکز نوآوری وتسریع کسب‌ و کارهای دیجیتالی، بر لزوم توسعه این بخش تأکید کرد و افزود: کسب و کارهای نو مستقل از فشارهای بین‌المللی، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و تأکید رئیس‌جمهور نیز بر توسعه کسب و کار و اقتصاد دیجیتالی است.

 

 از همراهی شما سپاس گزاریم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن