۰

بدافزار های اندرویدی در گوگل پلی

بدافزار
بازدید 1777

در دنیای مدرن امروزه استفاده از تلقن های همراه هوشمند به طور گسترده فراگیر شده در نتیجه بازار استفاده از اپکیشن ها برای انجام امور مختلف بسیار داغ شده است.در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند بد افزار جاسوسی در گوشی های هوشمند آشنا کنیم.پس شما دوستان عزیز همراه ما باشید.

محققان امنیتی ۲۹ اپلیکیشن اندرویدی حاوی بدافزار را در گوگل پلی  کشف کرده اند که اطلاعات بانکی کاربران را به سرقت می برده اند.
طبق گزارش ها، محققان امنیتی ESET دسته ای از اپلیکیشن های اندرویدی را کشف کرده اند که حاوی بدافزاری پیچیده هستند.
۲۹ اپلیکیشن متفاوت از برنامه های مدیریت مصرف باتری گرفته تا طالع بینی به بدافزار تروژان مبتلا هستند که پس از نصب روی گوشی کاربر، حتی می توانند آن را از راه دور کنترل کنند. البته پس از آنکه ESET موضوع را به گوگل اعلام کرد، اپلیکیشن های مذکور از گوگل پلی پاک شدند. اما تخمین زده می شود تا حالا حدود ۳۰ هزار کاربر آنها را دانلود کرده اند.
در یک ایمیل امنیتی وابسته به ESET آمده است: برخلاف اپلیکیشن های بد که با جعل اپلیکیشن موسسات مالی و پولی و نمایش صفحه های لاگین (ورود) تقلبی کاربران را فریب می دهند، این اپلیکیشن ها به دسته ای از بدافزارهای بانکداری موبایل با قابلیت های پییچده  و خاص تعلق دارند.
محققان امنیتی معتقدند همه اپلیکیشن های دارای بدافزار توسط یک گروه ساخته شده اند.
این اپلیکیشن های بدافزار می توانند تماس های ورودی را رهگیری کنند، اپلیکشین دانلود کنند و با دور زدن فرایند احراز هویت دو مرحله مسیر ارسال پیامک را تغییر دهند.
آنها با دسترسی به کد HTML اپلیکیشن های موجود در دستگاه کاربر این کار را انجام می دهند و در مرحله بعد فرم های fishing در اپلیکیشن ها تعبیه می کنند. به این ترتیب قربانیان متوجه عملکرد آنها نمی شوند.
در بعضی موارد اپلیکیشن ها حتی پس از دانلود یک پیام خطا نشان می دهند که طبق آن اپلیکیشن با دستگاه کاربر همخوان نیست و پاک شده است.
با این وجود اپلیکیشن‌ها روی دستگاه کاربر دانلود و در پس زمینه مخفی می شوند.
به هرحال هدف اصلی این بدافزار جعل اپلیکیشن های بانکداری کاربر و دستیابی به اطلاعات و دزدی از کاربر است.

آموزشگاه تعمیرات موبایل با مدرک بین الملی

تلگرام مااینستاگرام مافیسبوک ماتوییتر ما

 

 

 

از همراهی شما عزیزان سپاس گذاریم. موفق و پیروز باشید.

نویسنده:علیرضا جعفری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال داری کلیک کن
تماس با ما در واتساپ
گروه مشاوره آموزشگاه فیدار
برای مشاوره رایگان تو واتساپ کلیک کن