گوشی با دوربین48 مگاپیکسلی

گوشی با دوربین۴۸ مگاپیکسلی توسط شیائومی عرضه می شود

گوشی با دوربین۴۸ مگاپیکسلی توسط شیائومی عرضه می شود کمپانی چینی قصد دارد تا گوشی با دوربینی با کیفیت ۴۸مگاپیکسل را عرضه کند برای دانستن مشخصات این گوشی در ادامه با ما همراه باشید.

اوایل سال میلادی جاری ، کمپانی چینی شیائومی بخش توسعه‌ی دوربین‌های موبایلی را در شرکت خود راه اندازی کرد و برای آن هدف ارائه‌ی تصاویر با کیفیت بالا را نیز در نظر گرفت. حال، بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی چینی  شیائومی، لین بین، خبر از عرضه‌ی یک غول عکاسی از سوی  شرکت شیائومی را داده است و این کار را با شکسته نفسی انجام داده است. وی تصویر نزدیکی از یک گوشی معرفی نشده‌ی کمپانی شیائومی را منتشر کرده که قرار است ماه ژانویه معرفی شود و برچسب دوربین ۴۸ مگاپیکسلی نیز بر روی آن توجه ما را جلب می‌کند. آقای بین این گوشی را به مدت چند هفته استفاده کرده و در توصیف آن از عبارت «بد نیست» استفاده کرده است!

وقتی که دوربین گوشی ها از باکیفیت‌ترین سنسور موبایلی استفاده کنند، دیگر ادعای شما از نظر دیگران لاف زدن نیست. گوشی قدرتمند نوکیا ۸۰۸ پیور ویو دارای یک سنسور ۴۱ مگاپیکسلی است. شرکت هواوی با میت ۲۰ پرو هم از یک سنسور ۴۰ مگاپیکسلی با فیلتر Bayer بهره می‌برد. در اصل این‌ها سنسورهایی هستند که اگر بخواهیم به موارد استفاده‌ی آن‌ها اشاره کنیم، تنها نام این دو گوشی به ذهن ما می‌رسد.

Sony IMX586 یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی Quad Bayer است که در جولای سال میلادی جاری معرفی شد. این یک سنسور ۱/۲ اینچی بزرگ است، اما از تعداد زیادی پیکسل تشکیل شده که اندازه‌ی هر یک تنها ۰.۸ میکرون پیکسل است. گزینه‌ی بعدی، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی Samsung Bright GM1 معرفی شده در ماه اکتبر سال جاری است. آن نیز از پیکسل‌های ۰.۸ میکرون پیکسلی تشکیل شده است، با این حال صحبتی بر روی ساب پیکسل ماتریکس نیست.

گوشی با دوربین48 مگاپیکسلی

گوشی با دوربین۴۸ مگاپیکسلی شیائومی تنها یک دوربین دارد؟

این نوع سنسورها از روش ترکیب پیکسلی برای بالابردن کیفیت تصاویر استفاده می‌کنند، اما میزان زیاد پیکسل‌های آن‌ها، زوم دیجیتالی با کیفیت بالا را نیز ممکن می‌سازد که یک دوربین خوب می تواند نیاز کاربران را بر طرف سازد.

 

از همراهی شما سپاس گزاریم