اسنپدراگون855

کوالکام اسنپدراگون۸۵۵ معرفی شد

اسنپدراگون۸۵۵ کوالکام معرفی شد در لحظاتی قبل و طی مراسمی سالانه Snapdragon Tech Summit تراشه قدرتمند کوالکام اسنپدراگون۸۵۵ برای موبایل های هوشمند رونمایی شد .این چیپست در گوشی های پرچمدار ۲۰۱۹ به کار خواهد رفت.

در ماه های گذشته بارها شایعاتی بر سر نام این چیپست منتشر شد و اختلاف نظر ها بر سر نام این گوشی وجود داشت . برخی به اسنپدراگون ۸۱۵۰ اشاره می کردند. اسنپدراگون ۸۵۵ قرار است با اولین موج از گوشی های سازگار با شبکه های مخابراتی ۵G از راه برسد. کمپانی کوالکام اعلام کرده که پلتفرم جدیدش از سرعت دانلود گیگابیتی چند گانه پشتیبانی می کند.

ضمنا که در هفته جاری اپراتورهای مخابراتی ورایزن و AT&T کارکرد گوشی ها و هات اسپات های سازگار با شبکه های نسل پنجم ارتباطات را نمایش می دهند. این دستگاه ها از مودم X50 LTE کوالکام و احتمالاً از چیپست اسنپدراگون۸۵۵ بهره می برند.

معرفی مشخصات کوالکام اسنپدراگون۸۵۵

بنظر می رسد اسنپدراگون۸۵۵ از نظر قدرت پردازشی، مصرف انرژی، دوام باتری، قدرت پردازش تصویر، گیمینگ، یادگیری ماشین و … در مقایسه با نسل قبل خود ینی اسنپدراگون ۸۴۵ بهبود یافته باشد. بنا بر ادعای کمپانی کوالکام این تراشه  در زمینه کارایی هوش مصنوعی تا ۳ برابر بهبود نسبت به نسل قبل خود را تجربه خواهد کرد.

چیپست اسنپدراگون۸۵۵ به پردازنده اختصاصی بینایی کامپیوتری مجهز شده است  که می تواند برای دوربین های هوشمند گجت ها به کار آید. به گفته کمپانی کوالکام، این تراشه می تواند آنچه و آن فردی که در حال عکس گرفتن از آن هستید را تشخیص دهد. علاوه بر این ظاهراً در زمینه تجربه گیمینگ و واقعیت افزوده هم بهبودهایی ایجاد شده است که البته به جزئیات اشاره ای نشده است.

کمپانی کوالکام پیش از این تأیید کرده بود که این چیپست بر اساس معماری ۷ نانومتری تولید می شود و این در حالی است که مدل های نسل قبل  ۸۴۵ و ۸۳۵ از لیتوگرافی ۱۰ نانومتری بهره می بردند. این فناوری کوچکتر به معنی بهینه تر بودن این تراشه ، بهبود عملکرد و در نهایت دوام باتری بالاتر دستگاه های استفاده کنند خواهد بود.

طبق انتظار ها این گوشی در آینده نزدیک معرفی خواهد شد و بر روی گوشی های جدید استفاده خواهد شد.

 

از همراهی شما سپاس گذاریم